Wyświetlacz LED Kingvisionled 3D, stwórz słynną w Internecie ścianę LED!

December 28, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Wyświetlacz LED Kingvisionled 3D, stwórz słynną w Internecie ścianę LED!

1. Co to jest wyświetlacz LED 3D?

Ekran LED 3D to wyświetlacz, który umożliwia wyświetlanie efektów 3D widocznych gołym okiem, bez konieczności stosowania profesjonalnych okularów.

Ten ekran oferuje niezwykle realistyczne efekty 3D, doskonale wyświetla treści i przyciąga uwagę przechodniów.

Aby dokładniej wyjaśnić, czym jest ekran LED 3D, jest to rodzaj innowacyjnego wyświetlacza LED, który łączy zarówno technologię wyświetlania LED, jak i zawartość 3D, aby stworzyć znacznie bardziej imponujący efekt wizualny niż tradycyjny wyświetlacz LED/LCD.

1.1 Co to jest 3D OOH?

Jeśli interesuje Cię reklama, być może spotkałeś już słowo: reklama OOH.

Reklama zewnętrzna (OOH) to forma reklamy, którą można znaleźć poza domem konsumenta.Tradycyjnie obejmuje to wszystko, od billboardów po wiaty przystankowe, ławki i wszystko pomiędzy.Jeśli widzisz reklamę poza domem (i nie ma jej na telefonie komórkowym!), najprawdopodobniej patrzysz na reklamę typu OOH.

Czym jest reklama OOH?

OOH oznacza „reklamę zewnętrzną”, co oznacza, że ​​można ją znaleźć poza domem konsumenta.

Jeśli jesteś poza domem, najprawdopodobniej natrafisz na różnego rodzaju reklamy OOH, takie jak billboardy LED, wiaty przystankowe itp.

Dlatego też 3D OOH to nowy rodzaj reklamy, który zyskuje na popularności w ostatnim czasie, wykorzystując zalety zarówno rozszerzonego zasięgu docelowego klienta, jaki zapewnia reklama OOH, jak i zdolność przyciągania uwagi ludzi natychmiast odziedziczona po billboardach 3D.

Możesz całkowicie uwierzyć, że billboard 3D OOH może być jednym z najlepszych sposobów reklamy i edukacji.

1.2 Jakie są rozmiary?

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku ekranów wewnętrznych rozmiar ekranu powinien przekraczać 3 m2;w zastosowaniach zewnętrznych ekrany mają często ponad 100m2, a wysokość od podłoża na dole nie powinna przekraczać 10m.

1.3 Jaki jest odpowiedni kąt widzenia?

Najlepszy kąt widzenia to pozycja ekranu po przekątnej 45 stopni.

Ale tak długo, jak nadal znajdujesz się w rozsądnej odległości od ekranu, nadal możesz zobaczyć efekt wizualny 3D.

1.4 Jak uzyskać wyświetlacz Hologram 3D?

Oto kilka zalecanych konfiguracji:

Sprzęt (ekran):

1, wysokie odświeżenie: ≥3840hz

2, Wysoka skala szarości: ≥14bit

3, Wysoki kontrast dynamiczny

4, skonfiguruj kartę z wieloma kartami graficznymi

Potrzebny jest również profesjonalny dekoder i źródło wideo 3D.

 

2. Jak działa wyświetlacz LED 3D?

3D odnosi się do przestrzeni trójwymiarowej.W porównaniu ze zwykłym dwuwymiarowym obrazem, 3D jest bardziej trójwymiarowy i realistyczny, dając widzom poczucie zanurzenia.

Zmysł trójwymiarowości pochodzi z ludzkiego układu wzrokowego.Podstawową zasadą wyświetlania 3D jest użycie okularów lub innych urządzeń w celu oddzielenia obszaru treści dla lewego i prawego oka widza, tak aby oba okulary uzyskały odpowiednio obrazy dla lewego i prawego oka, a na koniec wytworzyły trzy- poczucie wymiaru w mózgu.

Obecną technologię 3D można podzielić na typ okularów i gołym okiem.Technologię 3D opartą na okularach można podzielić na typ aberracji chromatycznej, typ migawki i typ polaryzacji (zwany także podziałem kolorów, podziałem czasu i podziałem światła).

Technologie 3D można podzielić na trzy rodzaje: matryce soczewkowe, bariery ochronne i kierunkowe źródła światła.Zasada i efekt obrazowania każdej techniki są nieco inne.

2.1 Typ okularów — maskująca technologia 3D

Schemat sterowania wyświetlaczem 3D pełnokolorowego wyświetlacza LED to na ogół technologia 3D typu migawki.Migawka typu 3D zapewnia głównie efekt 3D poprzez zwiększenie częstotliwości odświeżania ekranu.Dzieląc obraz na dwie klatki po klatce, tworząc odpowiednie lewe i prawe oko.

Te dwa zestawy obrazów, wyświetlanych w ciągły sposób z przeplotem, nadajnik sygnału będzie sterować synchronicznie lewym i prawym przełącznikiem obiektywu okularów 3D z migawką, tak aby lewe i prawe oko widziały odpowiednie obrazy we właściwym czasie.

Technologia Shutter 3D może zachować oryginalną rozdzielczość obrazu, obsługiwać wyświetlanie obrazów w rozdzielczości HD i może doskonale prezentować prawdziwy efekt wyświetlania Full HD 3D na kolorowym wyświetlaczu LED.

Rozwiązanie dla wyświetlacza LED 3D typu okulary

1. Pełnokolorowy wyświetlacz LED, rozdzielczość można dostosować, 1080P jest najlepszy

2. Komputer PC z oddzielną kartą graficzną

3. Jeden procesor wideo 3D (Colorlight, Linsn, Novastar)

4. Kilka kart odbiorczych

5. Specjalne okulary 3D

6. Wideo HD 3D

2.2 Wyświetlacz LED 3D widoczny gołym okiem

Wyświetlacz 3D gołym okiem jest obecnie najpopularniejszyzewnętrzny wyświetlacz LEDopcja.Poprzez soczewkę lub szczelinę, aby utworzyć wiele punktów widzenia, aby zapewnić, że widz ma wizualne różnice między lewym i prawym okiem podczas oglądania dowolnego urządzenia zewnętrznego, tworząc w ten sposób efekt wyświetlania 3D gołym okiem.

Istotą jest efekt 3D widoczny gołym okiem, utworzony przez wyświetlacz LED 2D i specjalnie wyprodukowaną zawartość wideo 2D.

Ekran fali 3D w budynku SM w Korei wykorzystuje cienie tła jako statyczną linię odniesienia 3D, aby dać wrażenie poruszających się fal przebijających się przez ekran.

Oznacza to, że wyświetlacz składa ekran o 90° i wykorzystuje materiał wideo zgodny z zasadą perspektywy, przy czym lewy ekran pokazuje lewy widok obrazu, a prawy ekran główny widok obrazu.

Kiedy ludzie staną przed rogiem, aby oglądać, zobaczą obiekt w tym samym czasie.Bok i przód aparatu pokazuje realistyczny efekt trójwymiarowości.

w tym poście:Jak działa billboard 3D?W prosty sposób zgłębiamy zasady działania billboardów 3D.

2.3 Czy billboardy 3D są prawdziwe?

A teraz może potrafisz odpowiedzieć na pytanie: czy billboardy 3D są naprawdę trójwymiarowe?

Odpowiedź brzmi: absolutnie nie.Ponieważ trójwymiarowy efekt jest tworzony przez cyfrowe obrazy 3D.Nie ma fizycznego elementu z krawędziami, który sprawia, że ​​obraz wygląda nierealnie.

Można stwierdzić, że billboard LED 3D to w rzeczywistości: billboard LED + treść 3D.

 

3. Ile kosztuje billboard 3D?

Cena ekranu LED 3D waha się od tysięcy dolarów do setek tysięcy dolarów w zależności od rozmiaru, lokalizacji, specyfikacji i zawartości.

Ponadto projekty takie jak ekspozytory narożne mogą generować dodatkowe koszty.Ale nie zapomnij uwzględnić produkcji treści w ostatecznych kosztach.

Poniżej wymieniamy kilka ważnych czynników:

3.1 Specyfikacje ekranów

(1) Rozmiar

Jak wiadomo, im większy rozmiar, tym wyższy koszt billboardu.

W przypadku wewnętrznych ekranów LED 3D rozmiar powinien przekraczać 3 m2;w przypadku zewnętrznych billboardów 3D ekrany mają często ponad 100 m2, a wysokość od podłoża na dole nie powinna przekraczać 10 m.

(2) Poziom ochrony

W przypadku zewnętrznych wyświetlaczy LED standardem jest stopień ochrony IP65.

Jeśli chcesz zwiększyć zdolność do IP66 lub nawet IP68, to wyższy koszt produkcji jest rozsądny.

(3) Wydajność wizualna

Poziom jasności, współczynnik kontrastu i skala szarości to trzy czynniki, które mają bezpośredni wpływ na ekran LED.

3.2 Produkcja Treści 3D

(1) Złożoność wideo

Efekty wizualne zależą w dużej mierze od zawartości 3D.

Oczywiste jest, że im bardziej skomplikowana treść, tym wyższy koszt produkcji.Czasami jest to nawet kosztowne, ponieważ istnieje wiele szczegółów, które należy osiągnąć.

(2) Czas trwania

Odnosi się to do czasu wideo i czasu produkcji.

Im dłuższy czas trwania materiałów ekspozycyjnych, tym są one droższe.

I nie zapomnij wziąć pod uwagę czasu produkcji, aby mieć na uwadze prawdopodobną cenę.

(3) Złożoność produkcji

Zazwyczaj jest pięć etapów produkcji: określenie wymagań, planowanie, produkcja zawartości, poprawianie ekranu i akceptacja produktu końcowego.